ריקודים סלונים לילדים

חוג ריקודים סלוניים לילדים ונוער

ריקודים סלוניים הם ריקודי זוגות אשר החלו כריקודים עממיים והתפתחו לסגנונות שונים עם הזמן.

לריקודים סלוניים שינה היסטוריה ייחודית אשר הגדירה את הפופולריות שלהם כאמצעי פנאי וספורט תחרותי. מקורם של ריקודים סלונים, כפי שאני מכירים אותם היום, באנגליה.

ריקודים סלונים התפתחו בסוף המאה ה-18 והיו אופייניים רק למעמד גבוה ואנשי אצולה. בסוף מאה ה-19 גם אנשים פשוטים התחילו לרקוד את הריקודים הסלוניים באולמות ריקודים ציבוריים.

תחרויות ראשונות של ריקודים סלונים נערכו בשנות ב-20 של מאה ה 20 באנגליה. ריקודים סלוניים נחלקים לשתי סגנונות: סגנון אירופאי (קלאסי) וסגנון לטינו-אמריקאי (ריקודים לטינים).

כיום ענף ריקודים סלונים, נחשב לענף מתקדם אשר עתיד להיות באולימפיאדה ונהיה מקובל מאוד בעשור האחרון בכל העולם. אלגנטיות ומוזיקה מרשימה מושכים אליהם לא דור אחד של רקדנים צעירים.

אז למה שגם ילדכם לא יעסקו בענף תחרותי ואומנותי של ריקודים סלוניים?

בבית ספרינו ספורטידאנס עפולה, נוף הגליל, מגדל העמק קיימים חוג ריקודים סלונים למבוגרים וגם חוג ריקודי סלונים לילדים. ניתן ללמוד בחוג ריקודים סלוניים מגיל 3 ומעלה.

ריקודים סלוניים לילדים זה לא רק יפה ואלגנטי, אלה גם מועילים להתפתחות פיזית, סוציאלית ומוסרית של הילד. ניתן לראות תוצאות של ריקודים סלוניים בכך שהם מייצבים יציבה נכונה והליכה יפה, מפתחים את חושי הקצב, מיומנות מוטורית. כמו כן, בם מפתחים חוש שמיעה, קואורדינציה, אחראיות, יכולת הסתגלותו של הילד בקבוצה קולקטיבית. וכמובן שהם מרגילים את הילד לישיבה סובלנית ויכולת ריכוז. בנוסף הילדים שמתאמנים מגיל קטן הם פחות מתביישים ומהר מתרגלים להופעה על הבמה. לא משנה איפה בעתיד הילד יעבוד, הוא יוכל להתגבר על הפחד לעמוד מול קהל.

במהלך שנת הלימודים הרקדנים יתחרו בתחרויות ארציות ובינלאומיות. אנחנו מקווים, שהתעניינות בריקודים תביא לילד שלכם הרבה חוויות ורגשות חיוביות. ומי יודע, אולי, מרקדן/נית קטן/נה י/תגדל כוכב/ת בעל חשיבות עולמית!

לימוד ריקודים סלוניים בעפולה, נוף הגליל, מגדל העמק, תחת הדרכתו של אלופי ישראל אינה ויקיר קוגן בריקודים סלוניים ולטינו אמריקאים בישראל.

סגנון הקלאסי של ריקודים סלוניים מורכב מ 5 ריקודים אלגנטיים ורומנטיים : ואלס אנגלי Slow) Waltz ) ,טנגו (Tango) ,ואלס וינאי, (Viennese Waltz) פוקסטרוט (Slow Foxtrot) וקוויקסטפ (Quickstep).

כשמדברים על ריקודים סלוניים הדבר הראשון שעולה לנו בראש הוא ריקוד ואלס.

ריקוד ואלס הוא אחד הפופולריים  והעתיקים מבין כל ריקודי סלונים אחרים.

ריקוד זה  דורש תיאום מושלם בין בני הזוג. הריקוד ואלס מאופיין בתנועה גלית מעודנת ובקצב 1-2-3 ועל ידי עליות וירידות בזמן התנועה.

בזמן הריקוד רקדנים יוצרים מרחק מינימלי בחלק התחתון של הגוף ומרחק רב יותר בחלק העליון של הגוף.

טנגו הוא ריקוד סלוני תשוקתי ביותר אשר מקורו בארגנטינה.

במהלך הריקוד, רקדנים מחזיקים את עצמם בזוית אחד כלפי השני ,יוצרים על ידי כך אות לטינית V וזזים כגוף אחד.

ריקודי טנגו רוקדים באחיזה קרובה , עד לרמה של הצמדת החזה והראש.

ריקוד קסום בעל  סיבוביות מדהימה. בניגוד לואלס אנגלי, שהוא ריקוד אטי יותר ועם מעט סיבובים, ואלס וינאי הוא ריקוד קצבי ומהיר יותר.

מקורו סל ואלס וינאי בגרמניה ואש התפתח ממאה ה 17 ונהייה יותר ויותר פופולרי עם השנים.

ריקוד סלוני אלגנטי במיוחד שהתפתח במאה ה 20 באנגליה.

המוזיקה האופיינית לריקוד פוקסטרוט היא ג'אז. הריקוד הוא עדין עם תנועות חלקות וקלילות אשר הופכות את הרקדנים לגוף אחד שלם.

ריקוד קוויקסטפ הוא גרסה מהירה וקצבית יותר מריקוד פוקסטרוט.

הקוויקסטפ הוא המהיר ביותר מכל חמשת הריקודים הקלאסיים. ריקוד זה כולל קפיצות רבות, בהן הזוג עדיין חייב להישאר צמוד זה לזה.

לקוויקסטפ יש אופי מאוד חייכני ושמח. הוא מכיל עבודה קשה של כפות הרגליים ושל כל החלק התחתון.

בספורטידאנס עפולה, נוף הגליל, מגדל העמק נלמדים 5 סוגים עיקריים של ריקודים לטינים שהם: צ'ה צ'ה צ'ה ( Cha Cha Cha),סמבה (Samba), רומבה (Rumba), פסודובלה (Paso Doble) וג'ייב (Jive).

המקור של הריקוד צ'ה צ'ה צ'ה הוא בריקוד הממבו שהומצאה בקובה.

לריקוד הממבו הוסיפו 3 צעדים חדשים שכינו אותם "צ'ה צ'ה צ'ה " ובכך נוצר ריקוד חדש. ריקוד צבר פופולריות במסיבות של שנות ב 65 ו ה 60  והיה ריקוד קצבי ומהיר הפופולרי באמריקה.

הריקוד מאפיינים עבודת  רגליים מהירה ואינטנסיבית וגם תנועות אגן זורמות, בולטות ומתוזמנות עם הקצב מוזיקלי.

מקורו של הריקוד בברזיל. ריקוד סמבה הוא חלק בלתי נפרד מקרנבלים בברזיל.

יש כאלה שאומרים שסמבה היא ואלס דרום אמריקאי בגלל העליות והירידות שאופייניות לריקוד בדומה לואלס. למרות זאת סמבה הוא ריקוד קצבי ומהיר יותר מלא בחגיגיות ושמחה.

רומבה ריקוד  שבמקורו היה דומה לממבו אך השתנה עם הזמן ונהיה אטי יותר ורומנטי יותר. רומבה נחשבה לריקוד סקסי ומלא  באהבה,  ריקודה שבו  האישה המפתה את הגבר. ניתן לומר שחלק ניכר משירי הסלואו המוכרים היום הנם בקצב הרומבה מתאפיינים בחושניות ורגש רבים.

פירושו של השם הוא "צעד כפול". זה הוא ריקוד ספרדי  אשר מתאר בצורה תאטרליות את צעדיו ותנועותיו ממלחמת השוורים. פסדובלה ריקוד המתאר את הגבר כמטדור ואת האישה כגלימה ולעתים כשור. ריקוד פסודובלה מבוסס לחלוטין על כוראוגרפיה בניחוח הפלמנקו, מאוד דינמי וחזק.

ריקוד הג'ייב או הרוקנרול  הוא ריקוד קצבי ומהיר  שכולל עבודה קשה של כפות הרגליים והרמות ברכיים גבוהות . ג'ייב הוא אחד הריקודים הכיפיים וקצביים מבין הריקודים הלטיניים. בריקוד ג'ייב יש יותר צעדים מכל שאר הריקודים וזה נותן תחושה של הרבה אנרגיה וכוחניות בריקוד.

שאלות ותשובות

אין לי שמיעה מוזיקלית / חוש קצב. האם אצליח לרקוד?
כמובן, במהלך השיעורים נלמד להאזין ולהרגיש את המוזיקה, דרך מגוון טכניקות אשר יפתחו את חוש הקצב.
אני זז/ה בצורה מגושמת לעיתים, ומתקשה בביצוע תנועות מסוימות. האם אוכל לרקוד?
השיעורים מתנהלים בקצב נוח ומתאים לכל תלמיד. ניתן להשתתף בשיעור הניסיון ללא עלות, ולהחליט – האם אתם מרגישים בנוח או לא.
אילו בגדים ונעליים יתאימו לשיעורים?
ביגוד ונעליים מתאימים יהפכו את מהלך השיעור לנוח ומהנה יותר, אבל ניתן להתחיל עם כל נעליים שטוחות ורכות ובבגדים לא צמודים. תחת כל קטגוריית ריקודים באתר תוכלו לראות את הלבוש המתאים לה.
האם יש צורך באודישן כדי להתקבל לחוגים או שהם פתוחים לכולם?
אנחנו מקבלים את כולם בשנה הראשונה – ללא צורך באודישנים או מבחנים. יחד עם זאת, אם הילד ירצה להמשיך ואף לעסוק בריקוד באופן מקצועי, כדאי להתייעץ עם המורה לגבי אפיקי הפיתוח האפשריים
האם חייבים למצוא בני זוג לילדים שלי לפני שאפשר לרשום אותם לחוג?
ממש לא חובה: אנחנו נתאים לילד/ה שלכם את בן/בת הזוג המתאימים להם ביותר מבין משתתפי החוג. כמובן שאם כבר יש לילדים שלכם בני זוג, הם יכולים להגיע ביחד.
כל כמה זמן יש תחרויות של ריקודים סלוניים?
בארץ יש בדרך כלל כ-10 תחרויות בכל שנה. על פי רוב, רק החל מהשנה השניה הילדים יכולים להתחיל להשתתף בתחרויות. בשנה הראשונה הם לא ישתתפו ביותר מאחת – אם בכלל.

חבילות מסלול בקבוצות לילדים ונוער לבחירה:

חבילה לחודש 1

תשלום חד פעמי בלבד (מ-1 לחודש עד 31 לחודש)
280 כמות המפגשים בחודש (8-9 מפגשים)
  • שיעורים קבוצתיים פעמיים בשבוע.

חבילה ל- 3 חודשים

תשלום מראש על כל ה- 3 החודשים רצופים.
280
220 כמות המפגשים בכל חודש (8-9 מפגשים)
  • שיעורים קבוצתיים פעמיים בשבוע.
Popular

חבילה ל- 10 חודשים

תשלום מראש על כל ה- 10 החודשים רצופים.
280
200 כמות המפגשים בכל חודש (8-9 מפגשים)
  • שיעורים קבוצתיים פעמיים בשבוע.

שמור על הקשר!

טלפונים:
054-3101029, 054-4227501

מייל שלנו:
info@dancekesem.com

סניף עפולה

רח' יהושע חנקין 34

סניף נוף הגליל

רח’ שומרון 4 (רסקו קטן)

סניף מגדל העמק

רח’ הצאלון 2 (תחנת דלק סונול)